Czytaj więcej
Korona, most, a może implant? Na jakie uzupełnienie protetyczne warto się zdecydować?

Zbyt duże zniszczenie uzębienia na skutek próchnicy, niezadowalająca estetyka uśmiechu czy brak jednego lub kilku zębów. Tego typu problemy nie pozostają bez wpływu na twoje samopoczucie, ale również przeżuwanie pokarmów, mówienie czy pewność siebie. Pytanie tylko, na jakie uzupełnienie warto się zdecydować?

Nowoczesna stomatologia umożliwia zastosowanie takiego uzup...
czytaj więcej
Czytaj więcej
Jaką szczoteczkę do zębów wybrać? Podpowiadamy!

Czym się różni szczoteczka elektryczna od sonicznej? Miękka, twarda a może średnia lepiej doczyści twoje zęby? Czy w ogóle warto myć je szczoteczką manualną? W niniejszym artykule rozwiejemy wszelkie wątpliwości dotyczące wyboru odpowiedniej szczoteczki.

W supermarketach i drogeriach znajdziesz ogromny wybór różnego rodzaju szczoteczek do zębów. Na opakowaniu niemal ...
czytaj więcej
Czytaj więcej
Bruksizm – czym jest i jak leczyć?

Notorycznie boli cię głowa, kark lub kręgosłup, ale nie wiesz dlaczego? Nieustannie cierpisz z powodu silnej nadwrażliwości zębów? Miewasz szumy lub trzaski w uszach? A może twój partner w nocy słyszy od ciebie zgrzytanie zębami? To może być bruksizm, który – jeśli nie jest leczony – często prowadzi do poważnych problemów zdrowotnych. Dowiedz się, czym on jest i kiedy skorz...
czytaj więcej
Czytaj więcej
Dlaczego warto udać się do ortodonty?

Zrotowane czy wychylone zęby to nie tylko problem natury estetycznej. Krzywe uzębienie może też utrudniać właściwe przeżuwanie pokarmów, mowę i higienę, a także prowadzić do poważnych problemów ze zgryzem w przyszłości. Kiedy i dlaczego warto udać się do ortodonty?

Ortodoncja przez wielu pacjentów wciąż kojarzona jest jedynie z korekcją estetyczn...
czytaj więcej
Czytaj więcej
Czym jest próchnica i skąd się bierze?

Chyba każdy z nas leczył zęby z próchnicy. Jednak czy zastanawiałeś się kiedyś, skąd właściwie się ona bierze? W niniejszym artykule wyjaśniamy, jak powstaje próchnica oraz jakie czynniki sprzyjają jej rozwojowi.

Mało kto wie, ale próchnica to choroba zakaźna. Oznacza to, że bakterie z ubytku z łatwością mogą zarażać kolejne zęby, a nawet przen...
czytaj więcej
Czytaj więcej
Co warto wiedzieć o wybielaniu zębów?

Kiedy się uśmiechasz odruchowo zasłaniasz ręką zęby? Twoje uzębienie jest mocno przebarwione? A może po prostu marzy ci się śnieżnobiały uśmiech? Dowiedz się zatem, co warto wiedzieć o wybielaniu zębów zanim skorzystasz z drogeryjnych produktów.

Śnieżnobiały uśmiech to marzenie wielu osób. Nic w tym dziwnego, w końcu social media, reklamy czy ok...
czytaj więcej
Czytaj więcej
Kiedy i dlaczego warto pójść do stomatologa?

Wśród pacjentów wciąż panuje mylne przekonanie, że do dentysty chodzi się tylko wtedy, gdy zaczyna boleć ząb. Niestety, unikanie lub przeciąganie w nieskończoność wizyt u stomatologa może skończyć się silnym stanem zapalnym, a w konsekwencji nawet ekstrakcją. Dowiedz się zatem kiedy i dlaczego warto udać się do dentysty.

Unikanie systematycznych wiz...
czytaj więcej
Czytaj więcej
Nowa Wyszukiwarka Gabinetów :)

Cześć! Z tej strony twórcy DentoListy – najdokładniejszej (i już niebawem najpopularniejszej) wyszukiwarki gabinetów stomatologicznych. Nasza inicjatywa powstała z myślą o pacjentach, którzy cenią swój czas i chcą łatwo i wygodnie znaleźć dobrego specjalistę. Skorzystają na niej także lekarze stomatolodzy, którym pomoże zwiększyć widoczność w sieci i dotrzeć do szerszeg...
czytaj więcej
© 2020 Dentolista Wszystkie prawa zastrzeżone. Design kochinke.pl
...
...
...
...